ksa yollar Giriş
icon
icon
2016 subliminal mesajlar

Girişe Prestij filminin girişiyle başlıyorum gerçekten gördüklerinize “dikkatle bakıyor musunuz?” Çünkü bakmak ile görmek arasında çok fark var.

Sizi uzun bir yazı bekliyor ama yazının sonunda resimler var resimleri görünce şimdiden yüzünüzdeki şaşkınlğı görür gibiyimJ

Not: Resimler +18 olabilir ama farkındalık oluşturmak için bizlerin, küçük kardeşlerimizin ileride olacak çocuklarımızın nasıl bir tehlikede olduğu göstermek için değer.

Subliminal mesaj,25. Kare,İlluminati kelimelerini illaki bir yerlerden duymuşsunuzdur. Peki, Subliminal mesaj ne demek?

Subliminal mesajlar bilinçaltınıza gönderilen mesajlar demektir. Size bu mesajlar çeşitli yöntemler ile iletilip sizin bilinciniz ile fark edemeyip beyninizde bilinçaltınız tarafından algılanıp kaydedilmesidir. Bu mesajlar görsel olarak reklam afişleri, billboardlar(yazının ilerleyen kısmında bol bol örnek göstereceğim),videoların içine 25.kare tekniği ile eklenmesi ve ses dosyalarının arka planına eklenmesi ile yapılıyor.

Peki, tarihi ne bu subliminal mesajların?

1859 yılında Alman fizyolog A.W. Volkman tarafından geliştirilen ”takistoskop cihazı icat edilmiş. Bu cihaz saniyenin 3000 de 1’i gibi kısa bir sürede açılıp kapanan objektif kapağı sayesinde mesajlar (görüntü ya da resim) yansıtan bir film projektörüymüş. Bu cihazla yansıtılan görüntüleri göz daha doğrusu bilinç algılayamıyor ama bilinçaltımız algılıyormuş.

image001

TAKİSTOSKOP CİHAZI

İlerleyen yıllarda 2.Dünya savaşında İngiltere’de kullanılmaya başlanmış bu cihaz. İngiltere’yi bombalaya gelen Alman uçaklarının önceden fark edip şehirde halka uyarı yapmayı sağlayan gözetleme kulelerindeki askerler bu uçakların Alman uçağı mı yoksa dost uçağı mı olduğunu ayırt etmede sorun yaşamışlar.Takistoskop cihazı ile bu askerler eğitilmiş ve gözün görme alanı artırılmış.Bu sayede dost/düşman uçak ayrımı yapılıp halk erkenden uyarılmış.

Aslında ben bu cihazı bi hızlı okuma kitabında görmüştüm. Hızlı okumada amaç gözü eğitmek ve görme açısını artırmaktır. Zaten hızlı okuma egzersizlerinde takistoskoptakine benzer mantık var kelimeler hızlıca yanıp sönüyor siz bu egzersizle gözün kelimeyi hızlıca algılamasını sağlamak ve okuma hızınızı artırmak amaçtır .Bu takistoskop cihazının hızlı okumada ki faydası. Biz subliminal mesaj vermede nasıl kullanılıyor ona bakalım.

Bu başarılarından sonra takistoskop Holywood ve Medya sektöründe kullanılmaya başlıyor.

1957’de market araştırmacısı ve reklamcı James Vicary çok değişik bir deney yapmış.Deney şu:

Amerikada açık havada oynanan Pıcnıc adlı filmde bu cihaz ile saniyenin 3000 de 1 hızda her 5 saniyede 1 “aç mısın?”, ”kola iç”, popcorn(patlamış msır) ye” kelimelerini filmin bir kısmında arka sahnede gösterilmiş ve filmin sonunda kola satışı %18.1 ve

Popcorn satışı %57.8 artmış.Burada gösterilen kelimeleri filmi izleyenler algılamıyor ama bilinçaltımız ise algılayıp ileride seçimlerini etkiliyor.İşte bu deneyden sonra subliminal mesaj böylece reklam sektöründe ve çeşitli yapıların propaganda aracı olarak kullanılmış.

İlerleyen yıllarda çeşitli yöntemler ile subliminal mesaj teknikleri kullanılıyor.25.karede bu tekniklerden biri.Videolarda 24 tane resimin hızlıca arka arkaya gösterilip beynimizde birleştirilmesi ile görüntü oluşuyor.Gözümüz ancak bu 24 kareyi ayırt edebiliyor.Subliminal mesajda bu 24 kareden oluşan görüntüye 25.kare ekleniyor ve bilinçaltı mesaj yollanmış oluyor.Gözümüz bu 25.kareyi fark etmese de bilinçaltımız algılıyor ve ilerde seçimlerimizi etkiliyor.

Subliminal mesajlarda birde dürtü kullanma diye bir şey var.Freud psikolojisine göre insanda en büyük dürtüyü ölüm ve doğum oluşturuyormuş. İşte bu subliminal mesajı uygulayanlar ölüm ile korkuyu,doğum ile cinselliği ilişkilendirip size dürtüleriniz ile bilinç altı mesaj yolluyor.Burda Pavlovun klasik koşullanma deneyindeki gibi size iletmek istediği bilinçaltı mesajı cinsellik ile ilşkilendirip bir dürtü oluşturuyor ve tekrarlarla bilinçaltınıza yerleştiriyor ve ilerdeki seçimlerinizde sizi yönlendiriyor.

Cinsel dürtü olarak daha çok sex yazısını kullanıyorlar.Bu okuma bilen bizler için. Birde okuma bilmeyen çocuklar için ise cinsel obje ve resimler kullanıyorlar. Yapılan araştırmada ne kadar erken yaşta maruz kalırsak bu bilinçaltı mesajlara bizim seçimlerimizi yönlendirmede o kadar etkili oluyor.

Şimdi size bizim fark etmediğimiz ama yazının girişinde de dediğim gibi dikkat ile bakıldığında ancak fark edilen resimleri göstereceğim.

1-Hepiniz izlemişsinizdir Kuzuların Sessizliği filmini.Burda Judie Foster’ ın ağzında ki kelebeği görüyorsunuz kelebeğin kafasında iskelet resmi görülüyor buraya kadar her şey normal ama ;

image002

İskelete yaklaştığınız zaman görülen şey başka şey!!!

image003

Bu resim aslın Salvador Dali’nin 7 çıplak kadın portresi

image006

2-Bir kola markası tek kutu halinde normal ama;

image008

Üst üste konulduğunda oluşan “sex” yazısı

image009

3-İlk subliminal resimlerden biri yine “sex” yazısı

image010

4-Peki türk dizileri alın size direk bariz!!!

image012

5-Sadece bizlere mi subliminal mesaj peki ya çocuklara?

Alın size bir çizgi film pencereye dikkat!!!

image014

6-Bir ayakkabı reklamı ama kadının ayağında nasıl bir subliminal mesaj oluşturmaya çalışıyorlarsa!!!

image017

7-Bir bira markası ama ters çevirince şişeleri neye benziyor?

image018

8-Türkiyedeki bir uçak şirketinin reklamları

image020

9-Çocukluğumuzda izlediğimiz “Aslan Kral” çizgi film afişi aslanın burnuna dikkat edin!!!

image022

10-En alt resimdeki tepelere bakın!

image023

11-Bariz belli bir resim

image025

12-Hepimizin beğendiği dondurmanın bir reklamı

image027

13-Bir ketçap markası

image028

14-Meşhur Deodorant firması

image030

15-Para biriminde yine subliminal mesaj

image032

16-Nimet olan ekmek!!!

image034

Yukarıdaki örnekler inşallah açıklayıcı olmuştur. Bunlar subliminal mesajların resim tarafı daha ses boyutu var ama burada gösterme şansım yok. Ben bunları gördüğümde çok şaşırmıştım youtube da “Dövüş klübü”filminde de 25 .kare tekniği kullanıldığını öğrendim ve bendeki filmin son sahnesini (bu el ele tutuştukları sahne) video oynatma programında çok yavaş şekilde oynatıldığında araya 25.kare olarak pornografik bir resmin konulduğunu gördüm. Ben daha bu işin illuminati propaganda kısmına girmedim başka zaman inşallah onu işlerim.Bunlar tesadüf değil kapitalist sistemin para kazanmak için her yol mübahtırı!!!Sizden ricam küçük kardeşlerimize, yakınlarımıza ileride olacak çocuklarımıza çok masum duran çizgi filmleri seçici davranıp izlettirmek.Artık bu resimleri gördükten sonra bundan sonraki her afişte acaba bir subliminal mesaj var mı diyede paronayaklaşmayınJ

Yazı uzun oldu sabredip okuduysanız teşekkür ederim.

Yazı Sohbet Tarafından 25.07.2016 Tarih, Saat 1:52 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
Yorum Yap

Cevap yazın