Adana’da Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı
Adana’da Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı
Bu yazı 63 kez okundu... kez okundu.
11 Ağustos 2016 23:16 tarihinde eklendi

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt lideri olduğu gerekçesiyle Fetullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, başsavcılıkça, Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihraç edilen ve darbenin başarılı olması halinde sözde “Sıkıyönetim komutanı” olarak atanacağı belirlenen 10. Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van’ın da aralarında bulunduğu çoğunluğu asker 37 tutuklunun yer aldığı soruşturma dosyasıyla ilgili alınan ifadeler ve toplanan deliller sonucunda yeni bir adım atıldığı belirtildi.

Açıklamada, başsavcılığın “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü lideri” olduğu gerekçesiyle Fetullah Gülen hakkında “Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme”, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs” ve “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilmesini talep ettiği aktarıldı.

Adana 6. Sulh Hakimliğinin başvuruyu yerinde görerek FETÖ/PDY silahlı terör örgütü lideri Gülen hakkında 4 suçtan yakalama kararı verdiği vurgulanan açıklamada, Gülen’in iade edilmesi halinde Adana Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma dosyası kapsamında da yargılanacağı kaydedildi.

Daha önce İstanbul, İzmir ve Diyarbakır mahkemeleri de Gülen hakkında yakalama kararları vermişti.

Yazar
maviay sohbet
sohbet chat ve arkadaşlık sitesi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Sohbet Girişi
Sohbet Girişi

rumuzum rumuz

sifremsifre

_________

btn_sohbetbasla

Maviay Görsel
Copyright © 2017. Tüm Hakları saklıdır. Sohbet
yukarıya Çık