Dicle Üniversitesi öğrencileri
Dicle Üniversitesi öğrencileri
Bu yazı 18 kez okundu... kez okundu.
25 Mayıs 2017 17:01 tarihinde eklendi

Gençlerin, Türkiye’deki zenginlikleri keşfetmesini amaçlayan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünün başlattığı proje kapsamında, önce Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret eden Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde öğrenim gören 39 öğrenci, bugün de İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Öğrenci grubu, daha sonra İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, insanlarla iletişim kurmanın önemine değinen Çalışkan, öğrencilere ülke gençliği olarak çok çalışmaları gerektiğini tavsiye etti.

Çalışkan, “İletişim kurduğunuz anda, dıştan bakıp hiç sevmediğiniz insanlarla iyi diyalog kurabiliyorsunuz. İletişime açık olursanız kimseye düşman olmazsınız. Ama iletişim olmayınca gölgenize bile düşman oluyorsunuz.” diye konuştu.

Öğrencilere bazı anılarını da anlatan Çalışkan, ülkede birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün projelerinden de bahseden Çalışkan, 20-30 yıl önce şehit olan güvenlik güçlerinin ailelerine yönelik bir proje yürütüldüğünü belirterek, “Büyük Aile projemiz var. Bizim bir kalacak yerimiz var. 20-30 yıl önce şehit olmuş polis, bekçi, korucu ailelerini davet ediyoruz. Şimdiye kadar otuza yakın aile geldi. Dört günlük süre içerisinde fırsat oldukça onlarla vakit geçiriyoruz. Yemek yiyoruz. O aileler de ‘Devlet bizi unutmamış’ diyor.” ifadelerini kullandı.

Herkesin Çanakkale Şehitliği’ni görmesi gerektiğini söyleyen Çalışkan, “Derenin taşıyla derenin kuşunu vurmak’ diye bir deyim var. Biz kimsenin kanının akmasını, canının yanmasını istemiyoruz. Bizim insanımızla bizi vuruyorlar. Terör bitecek, buna sonuna kadar inanıyorum. Bu bitince ülke kanatlanacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Çalışkan, sohbetin ardından heyet adına seçilen bir öğrenciye tablo hediye etti. Öğrenciler de Çalışkan’a, Diyarbakır Surları’nın bulunduğu el işlemeli bakır plaket takdim etti.

İl Emniyet Müdürü Çalışkan, misafirlerini tek tek ellerini sıkarak uğurladı.

Yazar
maviay sohbet
sohbet chat ve arkadaşlık sitesi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Sohbet Girişi
Sohbet Girişi

rumuzum rumuz

sifremsifre

_________

btn_sohbetbasla

Maviay Görsel
Copyright © 2017. Tüm Hakları saklıdır. Sohbet
yukarıya Çık