kısa yollar Giriş
icon
icon
Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmek

Rüyada bulanık suda balık avlamayı görmede hayır yoktur.
Suda balık avladığını gören bir kimse ferahlayacağı bir sözü işitir. Büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra; küçük balık avladığını gören kimsenin de zevk ve menfaatinin gitmesine yorumlanır. Sazan balığını görmek, evlenmek isteyen ve birisiyle şirket kurmayı düşünen kimse için hayra yorumlanır.

Derisiz ve bu cinsten uzun olan her balık batıl amellere, zahmet, meşakkat ve meydana gelmeyen ümit ve arzulara yorumlanır. Çünkü bu gibi balıklar elden sıyrılarak kayarlar.

Canlı olan bir balığı su veya başka bir yerden tuttuğunu ve onu yediğini gören, menfaate kavuşur. Canlı balık yediğini gören kimse, mülke sahip olur. Tuzlu balık hayır ve devamlı olan mala yorumlanır. Tenasül uzvundan balık çıktığını gören kimsenin hanımı hamile ise, bir kız doğurur.

Büyük balıklar mal ve ganimettir. Küçükleri üzüntü ve kederdir.

Yanında bulunan güzel bir yemeği bırakarak kokmuş bir balığı yediğini gören kimse, kendisine helal olan hanımını terk eder zina eder. Çok büyük bir balığın tutulduğunu görmek, toplumda korku ve huzursuzluğa neden olan zalim bir kimsenin def edilmesine işarettir. Denizde ölmüş bir balık görmek, gerçekleşmesi mümkün olmayan isteğe yorumlanır. Tuzlu balık, hastalık ve sıkıntı işaretidir.

Balıkların tatlı sudan denize ve denizden tatlı suya geçtiklerini görmek, halk ve devlet arasında çıkacak anlaşmazlık ve huzursuzluğa işarettir. Kurutulmuş balık görmek, dar günde büyük bir yardım görmeye; kendisine gökten balık indiğini görmek, beklenmedik kısmete ve şöhrete; balıkların sıçradığını görmek, neşeli geçecek zamana, sevinçli olaylara; balık tuzlamak, kalp hastalığına; balık kavurmak, kedere,Balığın kılçığını çıkarmak, bazı insanların sizi aldatmaya çalıştıklarına fakat başarılı olamayacaklarına; balık yumurtası görmek, üzücü habere; balık satmak ise işinde başarılı olmaya işarettir.

Yazı Sohbet Tarafından 26.01.2016 Tarih, Saat 5:08 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
Yorum Yap

Cevap yazın