ksa yollar Giriş
icon
icon
SEO Nedir ve Şirketler için Önemi nedir

SEO Nedir ve Şirketler için Önemi
SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonunun ingilizce kullanımıdır. Bu çalışma ile web sitenizin hedef anahtar kelimelerinde arama motorlarında üst sırada yer alabilir ve böylece sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz. Örnek olarak domain satışı yapan bir web siteniz var ise “domain satış,ucuz domain,kampanyalı domain” gibi kelimelerde üst sıralarda yer aldığınızda kullanıcılar sitenize gelecek ve potansiyel birer müşteri olacaklardır.

serp_nedir

SEO çalışması birçok yöntemle yapılmaktadır. Bunların içerisinde arama motorlarının önermediği illegal çalışmalar da vardır. Bu çalışmaları yaptığınızda siteniz arama motorlarından ceza alabilir ve bir daha arama sonuçlarında yer almayabilirsiniz. Bu yüzden şirketiniz için veya çalıştığınız şirketin web sitesi için yapacağınız SEO çalışmasında dikkatli olmalı ve illegal düzenlemeler yapmamalısınız. Etkili bir SEO çalışması yapmak istiyorsanız yurtdışı kaynaklarını iyi okumalı, yetkili bir kurumdan eğitim almalı ya da işi bilen firmalardan danışmanlık almalısınız. Böylece hem sıralamanızı arttırır hem de potansiyel müşterilere ulaşmış olursunuz.

SEO’nun şirketiniz için önemi nedir?
Şirketinizin web sitesi internetteki milyonlarca web sitesinden sadece bir tanesidir. Şirketinizin internette bulunmasını sağlamak için belirli pazarlama faaliyetleri yapmanız gerekir. Pazarlama faaliyeti yapmadığızda sitenize insanlar girmeyecek doğal olarak potansiyel bir müşteri kitlesini rakiplerinize kaçırmış olacaksınız. Sitenizden satış yapmak veya trafik çekmek istiyorsanız SEO’ya önem vermeli ve sitenizi bir an önce arama motorlarına uygun bir hale getirmelisiniz.

Yazı Sohbet Tarafından 21.01.2016 Tarih, Saat 3:39 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
Yorum Yap

Cevap yazın