kısa yollar Giriş
icon
icon
Survivor Sema’nın kocası nerede, neden yok? Sema kocasından boşandı mı?

Survivor Sema yarışmanın en başarılı isimleri arasında yerini aldı. Çeyrek finale kalmayı başardı. Sema yarışmaya geldiğinden itibaren sürekli oğlunu anarken herkesin merak ettiği konu eşi oldu. Eşi de kendisi gibi sporcu ama onların evlilği yarışmaya gelmeden önce bitmiş nedeni ise oldukça ilginç.

Survivor Sema’nın kocası neden yok ayrıldılar mı? Sema yarışmaya geldiği günden itibaren oğlu Ali için çok gözyaşı döktü ve her seferinde onu çok özlediğini söyledi. Sema’nın eşinden hiç bahsetmemesi de oldukça ilginçti. Bu durumun gerçek yüzü çok geçmeden ortaya çıktı. Survivor’ın yıldırı Sema Apak’ın başarısı göz dolduruyor. Sema Apak 11 yıldır evli olduğu Eşref Apak’tan Survivor yarışmasına katılmadan önce ayrıldığını ortaya çıktı. Sema Apak yarışmaya gitmeden önce oğlu ile vedalaşması duygusal anlara şahitlik etmişti. Survivor yarışmasının en güçlü kadın yarışmacısı olan Sema Apak meğer eşinden boşanarak yarışmaya geldi. Eşinin kumara olan düşkünlüğü yüzünden zor günler yaşayan Sema Apak 11 yıllık eşinden boşandı. Türkiye’yi olimpiyatlarda evli olarak temsil eden ilk sporcular atlet Sema Apak ve çekiççi Eşref Apak boşandı. Çiftin arasını iddiaya göre kumar bozdu. Sema Apak geçtiğimiz günlerde yayınlanmaya başlayan Survivor 2017’de şampiyonluk mücadelesi veriyor.

Milli atlet Sema Apak ve milli çekiççi Eşref Apak 11 yıl önce evlendi. İkili Türkiye’yi 2004 Atina ve 2012 Londra Olimpiyatları’nda temsil etti.  Sabah’tan Ümit Uzun’un haberine göre;  milli sporcu olarak hayatına devam eden ve bir erkek çocukları bulunan çiftin yuvasını ise iddiaya göre kumar yıktı. Eşine kumara düşkünlüğü nedeniyle “dürtü bozukluğu” teşhisi konulduğunu belirten Sema Apak (32), Eşref Apak’ın (34) kumarda 5 ev ve olimpiyatlardan kazandıkları ödül paralarını kaybettiğini ileri sürdü.

TAZMİNATTAN VAZGEÇTİ

Eşref Apak’ın evlilikleri boyunca kumar dürtüsüne engel olamadığını belirten Sema Apak, 29 Aralık’ta İstanbul Aile Mahkemesi’ne çekişmeli boşanma davası açarak oğlunun velayetiyle birlikte bin lira nafaka ve 500 bin lira tazminat istedi. 5 gün sonra anlaşmaya varan çift, mahkemeye gelerek evlilik birliğinin temelden sarsıldığını, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmalarına karar verilmesini istedi. Tazminat isteğinden vazgeçtiğini belirten Sema Apak, çocuğunun velayetinin kendisine verilmesini talep etti. Çiftin çocuklarının velayetini anneye veren mahkeme, Eşref Apak’ın aylık bin lira da oğlu için nafaka ödemesine karar verdi. 400 METRECİ Sema Aydemir Apak, 400 metre engelli yarışlarıyla tanınıyor. Sema Aydemir Apak 2012 Londra Olimpiyatları’nda da 4×400 metre bayrakta yarıştı. Çekiççi Eşref Apak ise 2004 Atina Olimpiyatları’nda bronz madalya kazandı. 2005’te İspanya Akdeniz Oyunları’nda 77.88 metre çekiç atarak altın madalya kazanan Eşref Apak, yine 2005’te Cezmi Or anısına yapılan müsabakalarda ise 81.45 metre atarak Türkiye rekoru kırdı. SEMA APAK SURVIVOR’DA Sema Apak geçtiğimiz günlerde yayınlanmaya başlayan Survivor 2017’de şampiyonluk mücadelesi veriyor. SEMA APAK KİMDİR? Sema Aydemir-Apak veya Sema Apak, 17 Ağustos 1985 Bursa doğumlu 400m engelli yarışlarıyla tanınan kısa mesafeci Türk atlet. 1.69 m boyunda 54 kg ağrlığında olan Sema Aydemir-Apak Tayfun Akgün’ün antrenörlüğünde Enkaspor’un atletidir. Sema Aydemir-Apak geçmiş yıllarda heptatlon branşında boy gösterdi. Londra 2012 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda 4x400m bayrak yarışında yarışma hakkını elde etmiştir. 400m engelli branşında en iyi derecesini 6 Haziran 2012 tarihinde Ankara’da yapılan yarışta 56.62sn’lik derecesiyle elde etmiştir. 2004 Atina Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalyası bulunun Türk çekiç atma sporcusu Eşref Apak ile evlidir. Çiftin Ali isminde bir çocukları bulunmaktadır.

Yazı Sohbet Tarafından 21.06.2017 Tarih, Saat 2:01 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
Yorum Yap

Cevap yazın