Teröristlerin Oyun Görünümlü Sohbet Programı
Teröristlerin Oyun Görünümlü Sohbet Programı
Bu yazı 101 kez okundu... kez okundu.
12 Ağustos 2016 22:40 tarihinde eklendi

Güvenlik güçlerimizin terör örgütü üyelerine karşı yürüttüğü operasyonlarda, teröristlerin popüler yarış oyununu bir sohbet programı olarak kullandıkları ortaya çıktı.

asphalt-8-airborne-home-wp-hero

 

15 Temmuz günü yaşanan terör saldırısının ardından, güvenlik güçlerimiz operasyonlara aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde terör örgütü üyelerinin iletişim için kullandıkları programların deşifre edilmesinin ardından, ilginç bir detay daha ortaya çıktı.

 

Örgüt üyelerinin iletişimi gizli tutmak için birden fazla program kullandıkları biliniyordu. Ancak, bunu bir adım daha ileri götürmek isteyen teröristler dışarıdan bakıldığında günümüzün popüler yarış oyunu Asphalt 8 Airborne gibi görünen bir sohbet programı geliştirmişler.

Asphalt 8 Görünümlü Sohbet Programı!

Belirli bir süre boyunca By Lock uygulaması üzerinden iletişim kurduklarını itiraf eden örgüt üyeleri, daha sonra kendilerini daha gizli tutmak amacıyla Asphalt 8 görünümlü sohbet programına geçiş yaptıklarını belirtiyorlar.

thumbs_b_c_c1af24a9cf1a90e67e76efae90275823

Oyun görünümlü sohbet programına girişlerin şifre aracılığıya yapıldığı ve isimlerin karşısında bulunan numaraların kişilere atanan kodlar olduğu örgüt üyelerinin açıklamaları arasında yer alıyor.

haber-2f2016-2f08-2f20160812_2_18549000_13251671

Böylece teröristlerin, birisi ile iletişime geçmek istediklerinde isimlerin yanında yer alan bu kodu girmeleri gerektiği belirtiliyor. Yetkililer son dönemde bu tarz yanıltıcı programlarla sıkça karşılaşmaya başladıklarını söylüyorlar.

Yazar
maviay sohbet
sohbet chat ve arkadaşlık sitesi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Sohbet Girişi
Sohbet Girişi

rumuzum rumuz

sifremsifre

_________

btn_sohbetbasla

Maviay Görsel
Copyright © 2017. Tüm Hakları saklıdır. Sohbet
yukarıya Çık