“Ülke güvenliği için her türlü tedbiri alırız”
“Ülke güvenliği için her türlü tedbiri alırız”
Bu yazı 86 kez okundu... kez okundu.
24 Şubat 2016 10:45 tarihinde eklendi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin, sınırlarına yönelik her türlü müdahale ve ihlale cevap vereceğini söyledi.

Uluslararası yayın yapan El Cezire televizyonuna konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’yı hedef alan terör saldırısı, Suriye’deki gelişmeler ve Türkiye-Rusya gerginliği gibi güncel konularda açıklamalar yaptı.

Ankara’daki saldırının Türkiye’yi değil bütün insanlığı hedef aldığını belirten Davutoğlu, saldırının sorumlularına ulaşmak için yapılan titiz çalışmaları anlattı.

Davutoğlu, intihar bombacısının bütün bağlantılarının ve koordinasyon ağının deşifre edilmesiyle olayın PKK bağlantısının da ortaya çıkarıldığını vurguladı.

“Hesabını verecekler”

Ülke güvenliği için her türlü tedbirin alınacağının altını çizen Başbakan, “Halkımıza bu saldırıyı yapanlar kesinlikle hesabını verecekler. Bu hesabın ne zaman nasıl olacağına biz karar vereceğiz”, diye konuştu.

Suriye’deki ateşkes

Suriye’deki ateşkesin önemli bir test olacağına dikkat çeken Davutoğlu, ancak gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşıldığında, geleceğe iyimser bakamadıklarını belirtti.

25 Şubat’ta yeniden başlaması planlanan Cenevre görüşmeleri için Ankara’nın neden ‘iyimser’ olamadığını anlatan Başbakan, “Ateşkes görüşmelerinin, Esed rejimi ve Rusya tarafından suiistimal edildiğini” belirtti.

Rus uçağının düşürülmesi

Rusya ile yaşanan uçak krizine de değinen Davutoğlu, “Türkiye, karadan havadan ya da denizden gelecek her türlü müdahale ve ihlale cevap verecektir.” diye konuştu.

Sınır ihlali yapan Rus uçağının düşürülmesinin, Rusya’ya karşı kasıtlı bir atak olmadığının altını çizen Davutoğlu, bunu Rus makamlara da ilettiklerini belirtti.

Davutoğlu, “Türkiye demokratik bir ülkedir, sınırların korunması için belirlenmiş kurallar vardır. Konu sınırlarımızın güvenliği olunca, muhatabımız kim olursa olsun gereken yanıt verilecektir ” dedi.

“Sınırlarımızı korumak için kimseden izin alacak değiliz”

Başbakan, Türkiye’nin sınırlarını korumak için kimseden izin almak zorunda olmadığının da altını çizdi.

Rusya’nın tüm rejim karşıtı grupları, tüm Sünnileri, Kürt, Türkmen, Arap fark etmeksizin, ülkeden göndermek istediğini kaydeden Davutoğlu, “Hayatları tehlike altında olan, canlarını kurtarmak isteyen insanlara kapımız açıktır, Türkiye onlara yardım edecektir” diye konuştu.

Yazar
maviay sohbet
sohbet chat ve arkadaşlık sitesi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Sohbet Girişi
Sohbet Girişi

rumuzum rumuz

sifremsifre

_________

btn_sohbetbasla

Maviay Görsel
Copyright © 2017. Tüm Hakları saklıdır. Sohbet
yukarıya Çık