Forum Kuralları

Maviay

Administrator
Yönetici
FORUM KURALLARI1- Forumda yazılan mesajlardan mesaj sahibi forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.

3- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

4- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

5- Yorum amacı taşımayan salt siyasi ve propaganda amaçlı tüm mesajlar kesinlikle yasaktır.

6- Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

7- Forumdaki mesajların tümünün büyük harflerle yazılması yasaktır.

8- Forum içerisinde her türlü reklam faaliyeti içeren konu-mesaj yasaktır.

9- Konu ve mesajlarda sayfa yapısını bozacak, sayfanın açılışını yavaşlatacak sayıda resim kullanımı yasaktır. Aynı yasak video paylaşımı içinde geçerlidir.

10- Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan konu ve mesajları silme-değiştirme hakkına sahiptir.

11- Forum kurallarına veya Maviay.Net misyonuna aykırı haraket eden üyelerin üyelikleri forumdan geçici yada kalıcı olarak yasaklanabilir.

12- Burada yer verilmeyen bazı özel kategori kuralları, söz konusu kategori içerisinde ayrı bir şekilde yöneticiler tarafından belirtilebilir.

13- Yasal sebeplerden dolayı hiçbir üyeliğin forum üzerinden tamamiyle silinmesi söz konusu olamaz, talebe göre üyelik aktivasyonsuz konuma getirilebilir. Daha fazla detay için Tıklayın

14- Telif hakkı içeren mp3, film, program, oyun paylaşımı yasaktır.

15- Digitürk, lig tv/beinsports, tivibu, dsmart gibi yerli platformların maç-film yayınlarının illegal izlenmesiyle ilgili mesajlar, link verilmesi gibi faaliyetler yasaktır.

16- Kredi kartı hırsızlığı, kredi kartı bilgisi satın alma, çalıntı kartlarla alışveriş yapma, paypal dolandırıcılığı, banka hesabı ele geçirme gibi faaliyetler yasaktır. Sahte kimlik, para, evrak gibi konular yasaktır.

17- Atatürk'e, devlet büyüklerine hakaret etmek yasaktır.

18- Wolfteam oyun hack-hile konularında paylaşımlar yapmak yasaktır.

19- Forum içerisinde kişisel bilgilerin paylaşılması yasaktır. (İsim soyisim - telefon numarası, fotoğraf v.s.)

20- Fatih projesi kapsamındaki akıllı tahta v.b uygulamalar ve E-Okul, KYK internet erişimi ilgili hack faaliyetleri yasaktır.

21- Siyasi konularla ilgili sohbetler yasaktır. Uyarıya rağmen siyasi konular açan veya mesaj yazan üyeler kademeli olarak sırayla 1 - 3 - 15 gün ceza alacaktır, bu tür paylaşımlara devam etmesi halinde üyeliği sınırsız ceza alacaktır.

22- Forum hakkında kategorisine alakasız konular açmak, geyik içerikli mesajlar yazmak uyarısız ceza sebebidir. (Ceza süresi ilk ihlalde 1 gün, ikinci ihlalde 15 gün, devamında süresizdir)

23- Vbulletin kategorisinde crack-null vbulletin dosyalarının paylaşımı yasaktır.

24- Forum içerisinde ticari faaliyetler, mal-hizmet alım satım işlemleri yasaktır.

25- Telif hakları nedeniyle Karikatür paylaşımlarının tümü yasaktır.Forum içerisindeki program paylaşımları ve üyelerin birbirlerine teamviewer-ammy gibi programlarla yardım etmesi YASAKTIR. Aksi durumlarda Maviay.Net oluşacak zararlardan sorumlu değildir.Maviay.Net MisyonuMaviay.Net misyonu, Maviay.Net faaliyetlerinin hedef ve sınırlarını belirleyen özel kurallardır. Misyona sadece üyeler değil aynı zamanda admin ve diğer yöneticilerde uymak yükümlülüğündedir.Maviay.Net misyonunun temelinde; Türk sitelere hiçbir teşebbüste bulunmamak diğer siteler için ise sistemi bozmamak, kalıcı hasar vermemek gibi şartlar yer alır.Türk milletine, vatanımıza, devletimize, devlet büyüklerimize yapılacak olan yurtdışı kaynaklı olumsuz faaliyetlerde ise misyon dışına çıkılması söz konusu olabilir. Özellikle pkk-fetö terör örgütü propogandası yapan terörist siteler için misyona uyulma zorunluluğu yoktur, bu tür sitelere her türlü zararlı, yıkıcı faaliyette bulunmak serbesttir.Misyon ile ilgili diğer detaylar için;Maviay.Net MisyonMaviay.Net internet sitesi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Maviay.Net; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.
 
Üst