Soğan Suyunun Saça Faydaları

Özlem

Yeni Üye
Soğan Suyunun Saça Faydaları, kadın ve sağlık bölümümüzde Soğan Suyunun Saça Faydaları başlığı altında Soğan Suyunun Saça Faydaları ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.

Soğan Suyunun Saça Faydaları​


Soğan suyunun saça faydaları dediğimizde akla ilk gelen saçımızı doğal metotlarle ve bütçemizi sarsmadan en kolay biçimde soğan suyuyla saçımızı uzatabilmemizdir. Halk içinde da bilindiği gibi bir çok kişi saç uzatmak için soğan suyu tercihine başvurabiliyor. Kısa süre içinde gözle görülür bir fark elde ettiğini söyleyenlerin sayısı ise az değil. Soğan suyu içerdiği bol sülfür aracılığıyla kan dolaşımını artırarak saçın uzamasını sağlıyor. Soğan suyunun anti-bakteriyel bir özellik taşıması da bakteri ve enfeksiyon oluşumuna mani olur.
Soğan suyunun saça faydaları içinde saç dökülmelerinin de önüne geçmesini sayabiliriz. Saç dökülmelerinin temel sebebi kükürt eksikliğidir. Soğanda ise ‘Methylsulfonylmethane’ bulunur. Bu madde kükürt kaynağıdır ve saç dökülmelerinin önüne geçmede bi hayli etkilidir. Soğan suyu katalaz maddesinin üretimini ikazr. Katalaz maddesinin ise saçın beyazlamasını yavaşlattığı da söylenebilir.Saçların kırılmasına engel olur. Bunun için aşağıda verdiğim tarife hazırladığınız soğan suyunu saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saçın göz alıcılığını artırıcı etkisi mevcuttur. Soğan suyunun saça faydaları saymakla bitmiyor. Sizde deneyin ve farkı görün.


Soğan Suyu Saça Nasıl Uygulanır?​

Soğan boyutu büyükse 1 tane, ufakse 2-3 tane soğanı mikserden geçirerek; soğanın biraz üstüne çıkacak miktarda su ile 5 dakika süreyle kaynatın. Suyun ılımasını bekledikten sonra süzgeç yardımıyla soğan suyunu süzün. Ardından saç diplerinize ve saç uçlarınıza suyu uygulayabilirsiniz. En az yarım saat saçınızda beklemede bırakın. (Bu süre dayanabiliyorsanız bir saate kadar çıkmaktadır.) Haftada bir uygulamaya devam edin. Bekleme ardından saçınızı durulayabilirsiniz. Üç ay devamlı uyguladığınız zaman aradaki farkı rahatlıkla görebileceksiniz.

Not: Dileyen bu karışıma 1 tatlı kaşığı bal eklemesi de yapabilir. Evde mikseriniz yoksa soğanı ufak parçalara bölerek hatta dilerseniz rendeleyerek de aynı etkili sonuca varabilirsiniz.

Soğan Suyu Saça Zarar Verir Mi?​

Soğan suyunun saça hiçbir zararı bulunmamaktadır. İçinde neler konulduğunu bilmediğimiz saç maskelerini saçımıza uygulamaktansa, evde rahatlıkla ve herkesin evinde bulunan soğan malzemesiyle basit bir şekilde hazırlayabilmemiz olabilecek.

Soğan suyunun saça faydaları adlı yazı dizimizde saç köklerini beslemek isteyen, saç dökülmelerini önlemek isteyen kadınlar çözümü umarım bu paylaşımımızda bulurlar.
 
Üst